"در آرامش بودن و داشتن آرمیدگی بدین معناست که از خود پنهان نمیشویم و با خود در جنگ و ستیز نیستیم."

"ذهنی که به خود اعتماد کند سبکبال و با نشاط است."

"نیازی به ترسیدن از دیگران نیست. اگر زیستن را حق خودم بدانم، اگر اطمینان کنم که به خودم تعلق دارم و از اعتماد به نفس دیگران هراسی به دل راه ندهم، در این صورت همکاری با آنها برای دستیابی به هدفهای مشترک خود به خود ایجاد می شود."

"همدردی و همدلی در اشخاصی که از سلامت عزت نفس برخوردارند به وفور دیده می شود."

"لازم است به رغم مقاومت احساسی میزان آگاهی خود را افزایش دهیم."

"مبنا و اساس عزت نفس کم به جای اطمینان، هراس است. به جای آن که زندگی بکنیم از وحشت زندگی می گریزیم. به جای خلاقیت ایمنی را بر می گزینیم. می خواهیم از ارزشهای اخلاقی فرار کنیم. می خواهیم مورد عفو قرار بگیریم، پذیرفته شویم، و به شکلی از ما مراقبت کنند."

"اگر به واقع نتوانیم به عزت نفس برسیم نتیجه اش اضطراب، نداشتن احساس امنیت خاطر و تردید و دودلی است."

"خود فریب دادن را پایانی نیست."

"موجب کمال تاسف است که بسیاری از مردم برای رسیدن به عزت نفس به همه جا نظر می کنند جز به درون خویش و به همین دلیل در این جستجوی خود ناکام می مانند."

"منبع اصلی و مهم عزت نفس در درون ماست. مهم کاری است که ما می کنیم، نه این که دیگران چه می کنند."

"موثرترین راه رسیدن به آزادی، بالا بردن سطح آگاهی است. هر چه شخص به منابع درونی خود مراجعه بیشتری داشته باشد، تاثیر عوامل بیرونی کمتر می شود و تعادل بهتری ایجاد می شود.

گوش دادن به بدن خود را بیاموزیم

توجه به احساسات خود را بیاموزیم

اندیشیدن برای خود را یادبگیریم."

کتاب روانشناسی عزت نفس

ناتانیل براندن

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خلاصه کتاب Johnny قطعات گوشی های همراه رمان آنلاین رشته مدیریت بازرگانی نگین طبیعت kanall وقت سفارت و ويزا|پروازسيمرغ گاه نوشته های حقوقی من Tony